Sıkça Sorulan Sorular

Home »  Sıkça Sorulan Sorular

Herhangi bir dernek, vakıf, cemaat veya cemiyetle ilginiz var mı ?

Yurdumuz T.C Milli Eğitim Bakanlığı’ndan “Yurt Açma İzin Belgeli” bir yurttur.Herhangi bir dernek, vakıf, cemaat vb. bir kurum veya kuruluşa bağlı değildir. Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, çağdaş, modern bir yurt hizmeti sunmayı amaçlayarak, öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda hizmet vermekteyiz.

Yurdunuzun kapasitesi hakkında bilgi alabilir miyim ?

Yurdumuzda 1,2,3 ve 5 kişilik odalar bulunmaktadır.Toplam kapasitemiz ise 123 tür…

Yurt binamızın ısınma sistemi hakkında bilgi almak istiyorum ?

Yurdumuz merkezi doğalgaz sistemi ile ısınmaktadır. Ayrıca, binamız doğalgaz kullanımının gerektirdiği şekilde yalıtımlıdır.

Kayıt için hangi belgeler gerekiyor ?

–         Öğrencinin okuyacağı bölümden alacağı öğrenci belgesi

–         Savcılıktan alınacak iyi hal belgesi

–         Sağlık raporu (Sağlık ocağından alınan rapor geçerlidir.)

–         Nüfus cüzdanı fotokopisi

–         İkametgah belgesi

–         3 adet fotoğraf

Fiyatlarınız hakkında bilgi almak istiyorum ?

Fiyatlarımız oda tipleri ve ödeme koşullarına göre değişiklik gösterdiğinden fiyatların yurdumuzun aranıp alınmasında fayda olacaktır.

Aynı odada kalacağım arkadaşımı seçebilir miyim ?

Birlikte kalmak istediğiniz bir arkadasınız veya arkadaşlarınız varsa müsait olan odalara birlikte kayıt yaptırabilirsiniz. Aksi taktirde yurt idarecileri tarafından size uygun oda ve arkadaş seçimi okul-bölüm-sosyal ve kültürel koşullar dikkate alınarak yapılacaktır. Yurt yöneticilerinin bu konulardaki tecrübeleri sizlere yardımcı olacaktır.

Yurdunuza güvenlik nasıl sağlanıyor ?

Yurdumuzda 24 saat boyunca görevli personelimiz bulunmaktadır. Gece güvenlik görevlimiz yurtta kalmaktadır. Ayrıca yurdumuzun giriş-çikislari 24 saat boyunca güvenlik kameraları ile izlenmektedir. Bunun yanı sıra parmak izi okuma sistemi ile günlük öğrenci yoklamaları alınmaktadır.

Ulaşım hakkında bilgi almak istiyorum ?

Yurdumuz şehir merkezinde olup üniversite otobüs durağına iki dakikalık yürüme mesafesindedir. Tek araçla kampüse ulaşım çok kolay sağlanmaktadır. Ayrıca yurdumuz bankalar, hastaneler, alışveriş merkezlerine yürüme mesafesindedir.

Yurdunuzun giriş-çıkış saatleri nasıl ?

Yurda en son giriş saatleri ikinci öğretim öğrencilerinin ders programı ve ulaşım durumları dikkate alınarak düzenlenmektedir.Yurda en son giriş saatleri haftanın bütün günleri için 24:00 olarak belirlenmiştir. Son giriş saatinden sonra günlük yoklama alınarak öğrencilerin kontrolü sağlanmaktadır.

Comments are closed.

© 2017 | Sivas Özel Yüksek Öğrenim Sakarya Erkek Öğrenci Yurdu